Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie

ul. Aleje 1 Maja 22
62-510 Konin

Zespół Szkół im. M. Kopernika to najstarsza, istniejąca od 1921 r. szkoła zawodowa w mieście. Dziś szkoła kształci w ramach branżowej szkoły I stopnia, technikum i  liceum ogólnokształcącego. Indywidualne traktowanie uczniów i budowanie poczucia własnej wartości powoduje, że odkrywane są ich pasje, zainteresowania i talenty.  Szkoła promuje uczniów w środowisku, wzmacnia samoocenę i daje możliwość rywalizacji oraz sprawdzenia się w konkursach, zawodach i olimpiadach. W szkole uczniowie czują się bezpiecznie, znajdują tutaj przyjaciół wśród rówieśników i pedagogów. Działania wszystkich pracowników szkoły oparte są na rzetelności i wzajemnym szacunku w myśl hasła „ Kopernik szkołą przyszłości”.

Branżowa szkoła I stopnia
Fryzjer (innowacja pedagogiczna – wizaż i stylizacja)
Sprzedawca oddział integracyjny(innowacja pedagogiczna – e-handel)
Kucharz – oddział integracyjny